Těšíte se?

Je tady sezóna meruňek //

Příběh našich sadů.. V roce 2014 jsme vykáceli starý broskvový sad, pronajali další pozemky a o rok později jsme se rozhodli vysadit 1650 meruňkových stromů. Všechny stromy se udržují jako tzv. zákrsky, aby bylo možno sbírat plody bez žebříků. Každý rok se pečlivě staráme a modlíme se, aby na jaře nepomrzly, a máme obrovskou radost, když se úroda vydaří..

Bohužel sezóna roku 2023 bude tak špatná, že se ani meruňka neurodí. Toto jaro bylo pro sadaře tragické a nás velmi mrzí, že letos vám meruňky nenabídneme.

Dále si můžete samozřejmě objednávat naše vína a na podzim se budeme těšit u burčáku.

Červen & červenec

Samosběr, nebo již natrhané //

Kvůli organizaci práce i rozložení rizika při jarních mrazech jsme zvolili celkem pět odrůd, které kvetou i dozrávají postupně. V polovině června začínáme odrůdou Spring Blush, navazuje Red Orange, Pincot, Goldrich a v druhé půli července sběr uzavírá odrůda Bergeval.

Pokud se urodí velké množství, sbíráme i s brigádníky a odevzdáváme do velkobchodu, souběžně však pořádáme samosběry, většinou v sobotní dopoledne. Po domluvě je možné vám meruňky natrhat a můžete si je buď vyzvednout v sadu, nebo pak u nás na Revoluční ul. 1394. V případě vašeho zájmu jsme schopní ve všední dny udělat i závoz do Brna. Vše je na dohodě s námi.

Pokud máte zájem o větší množství meruněk, je třeba si je objednat předem, klidně už v zimě.

Současně s meruňkami vám rádi nabídneme i naše víno.

Cena meruněk je pro různé odrůdy odlišná.

 

Jak náš sad najít:

Pokud přijíždíte od Podivína (ze státní silnice, z dálnice), ihned za cedulí Velké Bílovice ještě před areálem ZD zahnete doleva. Pokud jedete od Pavlovic, Čejkovic, Žižkova, projedete město směr Podivín a ihned za areálem ZD ještě před cedulí Velké Bílovice, zahnete doprava.

Ujedete asi 200 m a po levé straně uvidíte sad, brána by měla být otevřená. Auto nechte ideálně venku před bránou nebo ihned za bránou, nevjíždějte bez domluvy do sadu, prosím. Případně si vás navedeme. Pokud nás neuvidíte u váhy, volejte. Těšíme se na vaši návštěvu.

Telefonní kontakty: Olga 776 541 317, Mira 777 626 024

Pro časy samosběru, případně vyzvednutí meruněk sledujte náš Facebook.

l

Jak objednávat

Pokud nechcete využít samosběr, objednejte si množství meruňek a způsob předání nejlépe přes e-mail, SMS, Messenger, WhatsApp. Následně vám dáme vědět, kdy bude možné si sklizeň vyzvednout nebo přivézt, vše lze řešit domluvou.

Platba

Platba probíhá většinou při předání v hotovosti. V případě, že si přebíráte větší množství, lze se dohodnout i na platbě přes účet. Číslo účtu: 670100-2212625431/6210. K platbě do zprávy vždy prosím uveďte vaše jméno a datum převzetí.

Tipy na přepravu meruňek

Na samosběr si s sebou vezměte nádoby, do kterých si chcete meruňky natrhat .. např. bedny, papírové bedýnky, kyblíky. Zvážíme na místě a na platbě se dohodneme. Případné objednávky vína vám dodáme v našich krabicích bezpečně připravené na cestu.

Objednávka